Ak v mieste Vášho bydliska nie je k dispozícii káblová televízia, alebo nie ste spokojný s kvalitou signálu, ktorú Vám ponúka káblový operátor, prípadne sa Vám zdajú mesačné poplatky za podobné služby neopodstatnene vysoké, ponúkame Vám riešenie - televízia cez satelit vo vynikajúcej digitálnej kvalite kdekoľvek vo veľkom meste a na vidieku.

Možno ste športovec, možno máte radi romantické filmy, možno máte malé deti, ktoré sú pre Vás všetkým. Vďaka satelitnej televízii si môžete zvoliť sadu TV programov, ktorá bude šitá na mieru práve pre Vás a Vašu rodinu. Za veľmi vhodný pomer ceny a kvality dostanete od nás skutočne to, za čo ste si zaplatili. K satelitným kompletom ponúkame aj odbornú montáž na jeden alebo viac televízorov podľa priania zákazníka. Zapojenie satelitného kompletu vykonávame najneskôr do dvoch dní od uskutočnenia objednávky. Jednorázový poplatok za montáž začína už pri 20 € s DPH. Taktiež ponúkame záručný a pozáručný servis satelitnej techniky.

Ak sa chcete správne rozhodnúť pre satelitný komplet odpovedzte si na otázku: ”Aké programy chcem pozerať?” Od odpovede závisí vybavenie ktoré potrebujete a aj cena vybavenia.

Aké programy chcem teda pozerať?
1 skupina: FTA (Free To Air) nekódované stanice
– voľne prístupné, nekódované programy. Na ich príjem nepotrebujete žiadnu platenú kartu. Môžete ich prijímať aj na najlacnejší digitálny satelitný prijímač.
Stačí len: satelitný prijímač, parabola, konvertor a kabeláž.
Slovenské: TA3, Publick TV, CE TV
České: ČT24, Óčko, Top TV
Zahraničné: RTL, VOX, RTL CH, ZDF, Viva, TV5, BBC World, Super RTL, RTL2, DW, Bloomberg, Al Jazeera, ORTi, CNN, EuroNews, PRO 7 atď.

 

2 skupina: Slovenské a české kódované stanice
– kódovanie alebo takzvaný "podmienený prístup" zabezpečuje prevádzkovateľ na základe požiadaviek jednotlivých vysielateľov televíznych a rozhlasových programov. Kódovanie programov súvisí so zabezpečovaním ochrany autorských práv a dodržiavaním licenčných podmienok vysielateľov.
Na kompletný príjem SK a CZ staníc potrebujete: satelitný prijímač s dekodérom (typ Irdeto) a dekódovaciu kartu (dekodér môže byť priamo zabudovaný v príjmač, ak nie je zabudovaný a Váš prijímač má voľný CI slot, dokúpite ho ako tzv. CAM modul), parabolu (priemer 70-90 cm), konvertor a kabeláž. Samazrejme,že svoj prijímač môžete použiť aj na sledovanie všetkých pnekódovaných programov, ktoré sú spomenuté v 1. skupine.
Slovenské: STV 1, STV 2, Markíza, Doma, Joj, Joj Plus, Dajto
České: ČT 1, ČT 2, Prima Family, Prima Love, Prima Zoom, Prima Cool, Nova, Nova Cinema, TV Barandov, Fanda, Fooor, Telka

 

3 skupina: Kódované stanice z ponuky Digi TV
Na sledovanie tejto skupiny programov potrebujete : satelitný prijímač s dekóderom (typ Nagravision II) a dekódovaciu kartu Digi TV (kartu Digi Tv je možné zakúpit u poskytovateľa služby - DIGI Slovakia, s.r.o. iba spolu s prijímačom), parabolu, konvertor a kabeláž.
Po aktivácii platíte mesačné poplatky za službu.
Slovenské: STV 1, STV 2, Markíza, Doma, Joj, Joj Plus, Dajto
České: ČT 1, ČT 2, Prima Family, Prima Love, Prima Zoom, Prima Cool, Nova, Nova Cinema, TV Barandov, Fanda, Nova Sport
Zahraničné: Hallmark, Spektrum, Discovery, Animal planet, Minimax, Reality TV, MTV, VH1, Travel, Music Box, Romantika, Jetix a iné, spolu 33 televíznych staníc v zakladnom balíku.
K tomu si môžete doobjednať špeciálne prémiové programy - HBO, Cinemax a balík programov ”Extra”: m1, m2, ATV, HÍR TV, Duna, 4story TV, Viasat 3, TV2, Nóta TV.Podrobný zoznam nájdete na www.digi-tv.sk.

 

4 skupina : Zahraničné kódované stanice
Na príjem týchto staníc potrebujete: satelitný prijímač s dekóderom, dekódovaciu kartu, parabolu, konvertor a kabeláž.
Aký dekóder budete potrebovať, závisí od toho, aké programy chcete pozerať. Záleží na tom, aký systém kódovania používa provajder, ktorý program vysiela. Može to byť modul Viaccess I & II, Conax, Seca Mediaguard I & II, Nagravision, Irdeto I & II... alebo univerzálny programovateťný modul, ktorý sa dá naprogromovať na potrebný systém. Samozrejme aj dekódovacia karta je zakaždým iná. Niektoré takéto karty je možné kúpiť aj na Slovensku.